Koszyk

Telefon

E-mail

Dojazd

O nas

Siedlisko Stawiki

Miejsce nad wodą w którym latem poczujesz klimat wakacji, a zimą - przy kominku – poczujesz błogi spokój, delektując się widokiem zamarzniętego jeziora i ośnieżonych drzew.

Nasza restauracja oferuje wysoką jakość obsługi, połączoną z rodzinną, sielską atmosferą. Przy świecach, winie, w dobrym towarzystwie, na pewno spędzisz miłe chwile. Otoczenie wody, plaży, parku, ścieżek rowerowych czy strefy wake’a powoduje, że poczucie relaksu i oderwania od codzienności jest pełne.

Siedlisko Stawiki
Siedlisko Stawiki

Ciekawostka historyczna

Dla ciekawskich, to także miejsce skrywające wiele tajemnic historycznych i przyrodniczych. Do 1960 roku Stawiki były częścią dzielnicy miasta Szopienice. Zmiany administracyjne spowodowały, że już 62 lata Stawiki są częścią Sosnowca. Kiedyś popularne były na tym akwenie kajakarstwo i wędkowanie. Ciekawostką jest, że przez krótki czas, na przełomie lat 80/90 w miejscu gdzie dziś Państwo jesteście, odbywały się spotkania i koncerty subkultury skinheadów, co dość szybko odeszło w niepamięć. Przez kilka lat budynek główny był garażem dla kajaków, pomieszczeniem na wiosła i kapoki Aż powstało miejsce, które z charakteru piknikowego i grillowego przekształciło się w elegancką restaurację.

Ciągła metamorfoza naszego Siedliska

Obecnie „Siedlisko Stawiki” wciąż przechodzi metamorfozę. Powstał nowy parking, droga dojazdowa od strony Stadionu Ludowego, bywalcy zauważyli też rozbudowę mola, na którym można smacznie zjeść. Ze względu na sąsiedztwo Katowic i historyczne tradycje, odwiedzają nas i Zagłębiacy i Ślązacy, a nasze menu zaspokaja kulinarne gusta zarówno jednych jak i drugich, mając szczególnie na względzie tradycje niedzielnych obiadów.

Siedlisko Stawiki

Właściciele, którymi są były piłkarz Zagłębia Grzegorz Książek i obecny – Szymon Pawłowski, planują kolejne inwestycje. W głębi funkcjonuje już namiot bankietowo-weselny, cieszący się ogromną popularnością. Rozbudowana zostanie sala główna, powstaje pizzeria. Ze względu na sąsiedztwo Stadionu Ludowego i towarzyskie kontakty właścicieli, nierzadko można trafić u nas na znajome twarze polskiej piłki nożnej.

Jesteście ciekawi co oferujemy? Zapraszamy na dalszą podróż po naszej stronie internetowej i social mediach!